Ile kosztuje sztuczna szczęka?
Zastanawiasz się, ile kosztuje sztuczna szczęka? Temat ten jest o tyle ciekawy, że nie da się jednoznacznie na niego odpowiedzieć! Istnieje tyle wariantów sztucznych szczęk, że po prostu nie da się rzucić wybranej kwoty i… tyle. Cena sztucznych szczęk jest uzależniona od wielu czynników, które mogłyby sprawić, że dany pacjent rozczaruje się, zderzając się z ofertą konkretnego gabinetu stomatologicznego.
Kwestia tego, ile kosztuje sztuczna szczęka prywatnie, może tym bardziej wzbudzić w pacjentach niepokój. Większość protez, na które można się zdecydować, jest wykonywana właśnie w trybie prywatnym, a nie dzięki skorzystaniu z Narodowego Funduszu Zdrowia. Protezy refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia nie należą do najlepszych, dlatego pacjent, który ceni sobie komfort i chce faktycznie uporać się z problemem bezzębia, prawdopodobnie będzie musiał skorzystać z prywatnego finansowania!
Ile kosztuje sztuczna szczęka prywatnie
Myślisz o tym, ile przyjdzie ci zapłacić za sztuczną szczękę, decydując się na nią w ramach prywatnej konsultacji? Jak wspomnieliśmy wcześniej, kwestia tego, ile kosztuje proteza, jest niejednoznaczna. Różnice w cenach między jednym i drugim gabinetem stomatologicznym wynikają między innymi z marż poszczególnych dostawców. Jeden gabinet może dostarczyć tę samą szczękę za mniejsze pieniądze, bo po prostu mniej na niej będzie zarabiać.
Dodatkowo, na cenę wpływają też takie czynniki jak – technologia, w której wykonano sztuczną szczękę, a także to, z jakich materiałów została ona wykonana. Proteza całkowita akrylowa jest jednym z najtańszych wariantów, natomiast protezy bez akrylu, czy też protezy szkieletowe są już dużo droższe. Ceny prywatne sztucznych szczęk wahają się od 800 do nawet 2000-2500 złotych, w zależności od tego, na jaki gabinet stomatologiczny się zdecydujemy.
Sztuczna szczęka gdzie kupić
Jeśli chciałbyś wiedzieć, sztuczna szczęka gdzie kupić, okazuje się, że nie jest to takie proste. Nie da się kupić gotowej sztucznej szczęki od ręki, tak aby spełniała oczekiwania pacjenta w zakresie wypełnienia ubytków w uzębieniu. W takim celu konieczne jest odbycie konsultacji z lekarzem protetykiem, który jest specjalistą w zakresie opracowywania planów leczenia protetycznego.
U lekarza protetyka pacjent dowie się przede wszystkim, jakie rozwiązanie protetyczne będzie dla niego najlepsze. Jeśli okaże się, że faktycznie jest to proteza, to po prostu zostaną przeprowadzone odpowiednie badania, mające na celu zapewnić lekarza protetyka w najważniejszych kwestiach i umożliwić mu przygotowanie odpowiedniego planu leczenia, w postaci odpowiednio dopasowanej protezy.
Taki plan trafia do laboratorium, w którym dokonuje się wykonanie protezy. Proteza jest wykonywana na podstawie odcisku wykonanego przez lekarza i nie tylko. Gdyby okazało się, że proteza jest niedopasowana, to lekarz protetyk jest w stanie skutecznie dopasować ją do szczęki pacjenta. Dlatego nie decyduj się na gotowe rozwiązania – pójdź do dentysty ze swoim problemem.